Szkoła Podstawowa im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego w Rogotwórsku

Międzyszkolny konkurs geograficzny "Odkryj Polskę"

Dnia 22 kwietnia 2024 r. w naszej Szkole odbył się Międzyszkolny konkurs geograficzny „Odkryj Polskę”. Wzięło w nim udział 29 uczniów z następujących szkół:
            Szkoły Podstawowej im. prof. arch. Stanisława Marzyńskiego z Rogotwórska,
            Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Drobinie,
            Szkoły Podstawowej im. Szarych Szeregów w Łęgu Probostwie,
            Szkoły Podstawowej im. Fryderyka Chopina w Kobylnikach.

Zadanie konkursowe polegało na rozwiązaniu testu tematycznie nawiązującego do geografii Polski. Uczniowie wykazali się wysokim poziomem wiadomości i umiejętności. 

W oczekiwaniu na wyniki konkursu wszyscy uczestnicy obejrzeli program artystyczny przygotowany przez uczniów naszej Szkoły w ramach obchodów Szkolnego Dnia Języków Obcych oraz mogli posilić się kanapkami z wędliną ufundowaną przez ZM Olewnik-Bis i ciastem przygotowanym przez Radę Rodziców.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i drobne upominki, a laureaci nagrody rzeczowe i książkowe sfinansowane przez firmę Roberta Pietrzaka, firmę Marex Technology oraz Zakład Drzewiarz z Drobina.  

Laureatami konkursu zostali:
          I miejsce - Bartosz Wiśniewski, uczeń SP w Łęgu Probostwie,
         II miejsce - Filip Żółtowski, uczeń SP w Łęgu Probostwie,
        III miejsce - Szymon Giszczak, uczeń SP w Rogotwórsku. 

Mamy nadzieję, że uzyskane wyniki będą zachętą do rozwijania umiejętności z zakresu wiedzy geograficznej. Cieszymy się, że rywalizacja w konkursie dostarczyła uczniom rozrywki umysłowej i satysfakcji z osiągnięć.