Szkiełko i oko Drukuj
"Szkiełko i oko" - tak został nazwany cykl zajęć realizowanych w ramach programu "Śladami Pitagorasa". Zajęcia prowadzi pani Zofia Pająkowska, nauczycielka przyrody, historii i wychowania fizycznego.
 
Pierwszym zadaniem realizowanym na tych zajęciach było stworzenie zielnika. Uczniowie najpierw obserwowali otaczającą przyrodę, fotografowali jej piękno, a następnie z zebranych liści tworzyli zielnik. Przebieg prac można zobaczyć na zdjęciach wykonanych przez Dawida Jaszczaka.
 
Tematem następnych zajęć była gleba i jej badania. Najpierw trzeba było pobrać próbki. Potem, za pomocą odpowiednich odczynników uczniowie badali jej właściwości.
 
Na kolejnych zajęciach z tego samego cyklu uczniowie zajmowali się przygotowaniem i oglądaniem preparatów przyrodniczych pod mikroskopem. Mikroskopy zakupiła dla szkoły Fundacja Idealna Gmina. Także na tych zajęciach mogli zobaczyć praktyczne zastosowanie energii światła słonecznego. W zmontowanym modelu śmigłowca wirnik jest wprawiany w ruch energią z baterii słonecznych. Zajęcia fotografowali Emilia Lewandowska i Rafał Łaciński.
 
Klikając w poniższy link można przejść do albumu zdjęć pokazujących przebieg poszczególnych zajęć.