Mój Różaniec - kolejny konkurs księdza Proboszcza Drukuj
Październik - miesiąc modlitwy różańcowej stał się okazją do ogłoszenia kolejnego konkursu skierowanego do uczniów szkół podstawowych mieszkających na terenie parafii Rogotwórsk.
Tym razem ksiądz proboszcz Krzysztof Muzal zaprasza do zadania polegającego na własnoręcznym wykonaniu różańca. Technika jest dowolna i pozostaje do wyboru twórcy.
Nazwa "różaniec" wywodzi się z łaciny. "Rosarium" oznacza "ogród różany" i odnosi się zarówno do samej modlitwy jak i do tego, co ułatwia liczenie odmawianych modlitw, czyli "koronki" zbudowanej z paciorków (koralików) przesuwanych palcami podczas odmawiania kolejnych "Pozdrowień Anielskich" (Zdrowaś Maryjo...).
Modlitwie różańcowej poświęcono wiele publikacji. O tym, jakie są części tej pięknej modlitwy, z jakich tajemnic się składają można przeczytać na przykład na stronie: http://rozaniec.web-portals.pl/.
Podobnie, jak w ubiegłym roku wszystkie zgłoszone prace zostaną wystawione w bocznej nawie ("kaplicy") kościoła parafialnego. Ich oceny dokonają parafianie, głosując na specjalnych formularzach, w niedzielę 9 grudnia b.r.
Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Mszy św. - Pasterki, 24 grudnia 2012 r.